Navigace

Stavební stroje a technika používající se v pozemním stavitelství

Ve stavebním průmyslu nachází uplatnění různé stroje, protože někdy potřebujete srovnat terén, ovšem jindy je zase nezbytné provézt demolici staré nemovitosti.

Současný trh je rozmanitý a vybrat si můžete z nepřeberného množství techniky, na které se v následujících řádcích podíváme podrobněji.

Rypadla, nakladače a manipulátory

Velice využívané stavební stroje jsou rypadla. V podstatě se jedná o bagry (respektive exkavátory), s nimiž snadno přemístíte horninu. Samotný bagr se skládá z několika důležitých částí, a to z podkopu s pracovním zařízením (většinou lopatou), kabiny s pracovištěm obsluhy a podvozku.

Další skupinu tvoří nakladače a manipulátory, které pomáhají při přemisťování sypkých materiálů. Stejně tak se nakladače a manipulátory hodí pro provádění zemních prací, protože jsou opatřeny lopatou. Specifickou kategorií jsou ještě rypadla-nakladače na traktorovém podvozku.

Sklápěče, grejdry a skrejpry

Sklápěče (také nazývané jako dampry) jsou mohutná nákladní vozidla určená pro převoz materiálu. Sklápěčezvládají těžký terén, a proto jsou ideální volbou do povrchových lomů či pískoven. Grejdr je zase samojízdný stavební stroj, s nímž snadno a rychle srovnáte velké plochy. Skrejpr je zase škrabač pro těžbu, přepravu a rozprostření zeminy.

Truboukladače, dozery a další silniční stroje

Pokud potřebujete vybudovat ropovod, plynovod, případně rozvody vodního potrubí, poslouží vám truboukladač, který se chlubí perfektní stabilitou a vysokou nosností. Dozer, často nazývaný i jako shrnovač, je vhodný pro rozhrnování a hrnutí zeminy. Dozer je opatřen radlicemi, případně rozrývačem. Zapomenout nesmíme ještě na silniční válce pro hutnění povrchů silnic a další silniční stroje a speciály.

Pokud potřebujete pomoct s výběrem, neváhejte nás kontaktovat.