V továrnách Renault Trucks pomáhají zvyšovat efektivitu drony

Společnost Renault trucks učinila další krok do budoucnosti, tentokrát ve svém výrobním závodě...


Společnost Renault trucks učinila další krok do budoucnosti, tentokrát ve svém výrobním závodě v Lyonu a rovněž v rámci obchodu s použitými kamiony. Využívá zde totiž drony, které mají za cíl zjednodušit inventarizaci skladových zásob a zvýšit efektivitu práce.

Skladový dron v továrně Axel

Kontrola skladových zásob je často zdlouhavý a náročný úkol, zvláště v tak obrovských skladech, jaké má Renault Trucks. Dosavadní systém, kdy se zaměstnanci museli často ohýbat a k přečtení kódů na inventářích ve vyšších patrech skladu byli nuceni používat dalekohledy, byl podle Renault Trucks neefektivní a často u skladníků vedl k poruchám pohybového aparátu.

Proto se společnost rozhodla nasadit do akce drony. Ty se po skladu pohybují podle předem určených letových plánů a pomocí vestavěných skennerů načítají čárové kódy jednotlivých položek. Drony také pořizují fotografie paletovaného zboží, což lépe umožňuje lokalizovat jakoukoli případnou vadu. Operátoři navíc nemusí drony vůbec řídit; stačí, když pomocí tabletu hlídají jejich letovou dráhu. Dronový systém je navíc desetkrát rychlejší než původní manuální kontroly.

Jakmile drony dokončí inventuru, zobrazí se operátorům na displeji celá jejich letová trasa, s vyznačenými oblastmi, kde je třeba něco zkontrolovat nebo kde něco nesedí. Zaručeny jsou tím pádem jak přesné informace o stavu skladů, tak i prevence časových prodlev.

Fotografický dron v Lyon Saint-Priest

Další typ dronu používá Renault Trucks ve svém obchodě s použitými tahači Renault Trucks used vehicle centre. Tento dron je konstruován tak, že během necelých 3 minut nafotí celý kamion ze všech stran, a to ve studiové kvalitě. 360º záběry pak mohou pomoci budoucím zákazníkům s rozhodováním o koupi. Prohlédnout si je můžete ostatně sami, a to na https://www.used-renault-trucks.com/.